Neden ispanyolca ?

İngilizce günümüzde tüm dünyada gerek günlük yaşamda gerekse bir çok sektörde ağırlığı olan bir dil. Ancak günümüzde ana dili İngilizce olan milyonlarca kişi ikinci dil olarak İspanyolca'yı öğrenmektedir. İspanyolca ikinci bir yabancı dil olarak da tüm dünyada en çok rağbet gören birkaç lisandan biridir. Dışa açılan ülkemizde İngilizce dışında, İspanyolca gibi dünyada yaygın olarak konuşulan lisanların da öğrenilmesi bir çok iş kolunda iş verenlerin en çok aradıkları niteliklerin başında geliyor. Bun da Avrupa Birliği ile ilişkilerin yeni bir dönemece girdiği günümüzde Türk müteşebbislerinin Avrupa'da Pazar arayışlarını yoğunlaştırmaları ve avrupalı şirketlerle işbirliklerini yoğunlaştırmaları da önemli bir etken.


Dünyada 380 milyon kişi İspanyolca konuşuyor. Bugün İspanyolca en çok konuşulan lisanlar arasında dördüncü durumda. Gerek İspanyolca'ya olan ilginin artması gerekse İspanyolca konuşulan ülkelerdeki nüfus artışı İspanyolca konuşanların sayısını her geçen daha da artmasına yol açmaktadır. İspanya'dan Latin Amerika'daki ülkelere kadar bir çok ülke İspanyolca'yı resmi dil olarak kullanmakta. Amerika Birleşik Devletlerinde İngilizce'nin ardından en yaygın olarak kullanılan lisan İspanyolca'dır. ABD'de ortalama 25 milyon İnsanın İspanyolca konuştuğu tahmin ediliyor, Artık Türkiye'de de tüm dünya'da olduğu gibi İspanyolca'nın giderek artan önemi kabul ediliyor.

İspanyolcaya ilgi gerek pek çok ülke okullarında resmî dil olması, gerekse Avrupa Birliği’nde İngilizceden sonra en çok konuşulan dil olması nedeniyle- her geçen gün ispanyolcaya talep artmaktadır. Bu ilgi ve eğilimle birlikte artan talebi karşılayan kurumların başında konuşmaya yönelik özel programları ile PRONTOITALIA EDUCAZIONE gelmektedir.


PRONTOITALIA öğrencilerine ispanyolca'yı öğretmek için tüm imkanları sağlar ve uygular.Eğitim metodu konuşmaya yöneliktir,dil konuşarak öğrenilir sadece yazarak bir dil öğrenilemez bu anlayışı 15 senedir benimsemekteyiz o yüzden PRONTOITALIA öğretmenlerini özenle şeçmekte özellikle anadili ispanyolca olan öğretmenlerle derslerin yapılmasına özen gösterilmektedir.

İSPANYOLCA BiLMEK AŞAĞIDAKİ SAHALARDA KARİYER HEDEFLEYENLER İÇİN EN UYGUNDUR:

Ziraat, bankacılık, işletme, iletişim, inşaat, kriminoloji, acil yardım servisleri, gazetecilik, tıp, öğretmenlik, seyahat endüstrisi,teksil

İspanyolca'ya hakimiyetiniz var ise aşağıdaki sahalarda kariyer yapmanızın yolunu açar ,
Güzel sanatlar, mütercimlik, bankacıllık, gazetecilik, ticari danışmanlık, kütütphanecilik, tıp araştırmaları, diplomasi, optik, eğitimsel yazılımlar, yayıncılık, mühendislik, güvenlik donanımları, moda, spor yayıncılığı, finansal servisler, öğretmenlik, kamu sektörü, telekomünikasyon, insan kaynakları, bilişim teknolojisi, seyahat ve turizm endüstrisi

üniversiteye kabul edilme yeterliliklerinden birini yerine getirmek için  ve çok beylik bir cümleyle başka bir dil ve kültürü öğrenmek, ilk olarak kariyerinizi zenginleştirecek, ufkunuzu genişletecek ve hayatınıza zenginlik katacaktır.Bugünün ve geleceğin global ekonomisinde etkili bir şekilde rekabet edebilmek için bir dil öğrenmeniz kaçınılmazdır.

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !